Publius News
Neděle 05. července 2020

Glosy

I kdybychom padli všici, vstanou noví bojovníci…

★ 10.06.2017 ★ rubrika: Glosy

Pan Juncker, tohoto času jakýsi „lídr“ Evropské unie prohlašuje, že by EU měla zajistit svou vlastní obranu. „Hohohooo“, říkají mí mladí kolegové z rockové kapely – kluci, měli byste se nad sebou zamyslet!

Tedy především. Kdy se Evropa dokázala něčemu ubránit? Hitler ji doslova převálcoval. Jediné UK se mu dokázalo ubránit. A nebýt NATO, a silného angažmá USA, neubránila by se ani Stalinovi. Můj dlouholetý přítel Mirek Macek měl na takováto velkohubá prohlášení jedinou větičku: „Too much whisky“. A je to přesně ono. Dotyčné „příliš“ zatemňuje mozek a člověk má tendenci mluvit z cesty. Toto „tlachání“ na evropské úrovni je sice hezké, ale může mít nedozírné následky, pokud by se někdo snažil, tento na hlavu padlý plán uvést v život. Mr. Juncker toho již napovídal příliš mnoho s prakticky nulovými dopady. Naštěstí.

P.S. 80% vojenské síly NATO vyjadřují ozbrojené složky USA. Jestli bych něco evropským vůdcům doporučil, tak se honem usmířit s USA a pokorně začít plnit závazky, plynoucí z Washingtonské smlouvy o založení Severoatlantické aliance. Zejména ty ekonomické. USA jsou členem NATO jako každý jiný stát, třeba Česká republika. Jistě vzhledem k své velikosti přispívají na obranu v objemech více, než státy jiné, ale generálním sponzorem obrany zbytku těchto zemí být nemohou. Je to jak nemorální, tak především ze strany oněch zemí docela nepřijatelné nedodržování mezinárodní smlouvy.


sdílet sdílet sdílet sdílet