Publius News
Pondělí 16. září 2019

Glosy

Opravdu „útěk z Evropy“?

★ 21.07.2017 ★ rubrika: Glosy

Zdají se mi nepatřičné ty stesky až kňučení komentátorů a „hluboké problematiky“ znalých všeználků, které bychom snad mohli exportovat. To by ovšem o jejich moudré „kecy“ musel být někde zájem. Jenže, bohužel, není, takže to zůstává doma, a přičítá se to k haldám blábolů, jimiž nás zdejší média s mravenčí pílí zásobují.

Oč se jedná? Podle těchto názorů o zdrcující porážku demokratického vývoje v Polsku, k níž mělo dojít úpravou zákona o tamních soudech. Evropská komise bije na poplach, komisařka (chtěl jsem napsat „rudá komisařka“) Jourová původem z České republiky, nynější občanství neznámé, snad chce podle všeho vyhlásit Polsku válku…

Především jsem si téměř jist, že nic podobného Polsku nehrozí. Zato chápu, že euromarxistům vadí konzervativní vláda s Jarosłavem Kaczyńskim v pozadí. Vláda pravicová, konzervativní, navíc je Polsko členem podezřelé skupiny V4 – hrůza! A ještě ke všemu se kamarádí s „knížetem pekelným“ americkým prezidentem Trumpem. Těch mínusů je tolik, že blikání bruselských červených (rudých) kontrolek rozumím. Jenže. Může vůbec Evropská komise něco v této věci udělat? Zarazit dotace? To sice může, ale obávám se, že v hromadě popsaného papíru, která určitě členství v byrokratickém molochu zvaném EU reprezentuje, mohou Poláci určitě najít něco, co těmto prvoplánovým výkřikům eurokomisariátu poněkud zatne tipec. Načalstvo EU pak může doporučit (=přikázat) členům EU, aby Polsko společensky a politicky bojkotovali, nebo s ním „nespolupracovali“ , jak navrhuje velekněz našeho soudnictví pan Rychetský. To jsem opravdu zvědav, jestli naše končící vláda na tuto pitomostt přistoupí. Jak mohutně se nám to kdysi „osvědčilo“, na to se zeptejte Miloše Zemana, který nefalšovaně, „po hujersku“ bojkotoval Rakousko po zvolení Jorga Heidera, jako projev solidarity s EU, kde jsme ještě tehdy nebyli. Dodnes se z toho česko-rakouské vztahy vzpamatovávají.

Shrnuto. Je to dobrý „klacek“ na rozbití V4. Jen trouba by toho nevyužil. A troubové třeba Němci určitě nejsou. A těm vadí V4 úplně nejvíc. Proto „směr hlavního úderu“, jak říkal sovětský maršál Žukov, očekávám z těchto pozic.


sdílet sdílet sdílet sdílet