Publius News
Úterý 07. dubna 2020

Glosy

Rovnost před zákonem

★ 10.08.2018 ★ rubrika: Glosy

„Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější“ George Orwell

I. Citát z tisku (8. 8. 2018): „Policie se zabývá incidentem na koupališti v Dubí na Teplicku. Mladíka, který se tam zastal ženy, napadla a surově zbila skupina mužů. Policie vyšetřuje případ zatím jako výtržnictví. Incident podle svědka odstartovala hádka dvou matek kvůli dětem v brouzdališti. Když se mladý muž jedné z nich rozhodl pomoci, seběhlo se na něj podle autora příspěvku asi sedm Romů a brutálně ho začali bít.“ Podle policie nešlo o rasově motivovaný čin, nevylučuje rozšíření obvinění z trestného činu výtržnictví o ublížení na zdraví.

II. Citát z tisku (7. 8. 2018): „Dva Nizozemci, kteří v dubnu napadli v centru Prahy číšníka, jsou stíháni pro pokus o vraždu. Nyní jim hrozí až 18 let vězení. Původně je policie obvinila z těžkého ublížení na zdraví.“

Tolik zpravodajství. V druhém případě předvedly orgány činné v trestním řízení příkladný postoj k ochraně občana České republiky, brutálně napadeného cizinci. Je třeba si nejen přát, ale trvat na tom, aby tyto orgány postupovaly stejně nekompromisně i při ochraně občanů České republiky před brutálními útoky tentokráte spoluobčanů.


sdílet sdílet sdílet sdílet