Publius News
Pondělí 16. září 2019

Glosy

Tri dni ho naháňali

★ 11.08.2017 ★ rubrika: Glosy

Započal zlatý hřeb volební kampaně. Tedy kolový hon na Adreje Babiše. Co to pro volby znamená? Bude smýkán postrkem po refýži, nějakou zasloužilou šajbou třeba ministrem Chovancem? Bude lidová veselice a slavností troubení? To se přeci musí. Hon na dvacateráka si to zaslouží – a lid také, samozřejmě! Budu se rozvážet kamiony koblih. Budou se slavnostně rozbíjet mašinky EET a v hospodách se bude kouřit

Vše bude jiné, Babiš bude permanentně chrlit tuny papírů s nápisem „jsem nevinnej!“, protože je přeci „nevinnej!“. Jako ten pán , který se Švejkem v šatlavě nepřetržitě drmolí slova o své nevině. Až ho musel Švejk utěšit svou roztomilou útěchou: „ To máte těžký, Kristus Pán byl taky nevinnej a taky ho ukřižovali“.

Sněmovna nejspíše pana poslance Babiše vydá. No a rozběhne mašinérie vyšetřování. Do voleb se nic nevyšetří, ANO je beztak vyhraje, takže bude muset být vyřešena ve Strakovce nějaká policejní služebna, v níž budou probíhat výslechy, aby to pan premiér neměl daleko.

Tak jsem se trochu zasnil. Určitě bude podána celá řada stížností procesního charakteru. Je-li mezi státním zástupci nějaký kovboj, navrhne uvalení koluzní vazby. Babiš je vyšší level než Rath, takže z vazby sejde. Bude tedy , pokud bude obviněn, stíhán na svobodě. Po nějaké době se ukáže, že Čapí hnízdo si Babiš s Faltýnkem postavili svémocí, spolu s několika brigádami čápů vysokých.

Tyhlety aférky po česku přesto mívají jakýsi detergentní efekt. Ať je člověk médii vláčen jakkoliv, i když je opravdu něčím vinen (málokdy), či je pouze prostě na objednávku lynčován (v drtivé většině), postupně se z veřejného prostoru vytrácí. Dotyčný je likvidován podle zákona, že o kom se v médiích říká, že lže, ten také krade. Jakýsi comeback se podařil pouze Klausovi. Těch ostatních jsou plné politické hřbitovy.

Babišovi se to může podařit ustát, ale na nějaký raketový start verze 2.0, to zatím vidět nemohu..


sdílet sdílet sdílet sdílet