Publius News
Pondělí 16. září 2019

Glosy

Zaorálek za Sobotku

★ 15.06.2017 ★ rubrika: Glosy

Téměř se člověku chce po rudoarmějsku zvolat: „Za Stálina! Za Ródinu!“. Je tragikomické toto vládnutí, nevládnutí, demise, nedemise a tak dále. ČSSD už nějakou dobu sviští po politickém tobogánu směrem níž a níž. Zkušenost je nesdělitelná, nehrozí tedy aktuální nebezpečí, že by se tato tradiční politické strana poohlédla kol sebe, například směrem ODS. Ne, že bych to ČSSD přál, ale pobyt pod 10% je velmi krušný, hlavně dostat se nad tuto mez je úkol doslova titánský.

Zajímavé je i to, jak se opakuje historie angažmá „hradních pánů“ při těchto pohřbech politických stran, které tu zakládali, tu regenerovali, v každém případě je dovedli do vlády. Netvrdím, že hlavním úkolem prezidentů je komplikovat vládám život. Ale dělají to, a systematicky. Jako by těm „svazákům“ chtěli dát najevo, že oni byli jiní kabrňáci. Bohužel mají pravdu. Úroveň současné politické scény je prostě katastrofální.

Personální změny v čele ČSSD nemá smysl komentovat. Jen bych ve vší slušnosti připomněl bonmot o tom, že když veřejný dům neprosperuje, nemá smysl přestavět postele, je potřeba vyměnit personál.


sdílet sdílet sdílet sdílet